Ziyaretçi Defteri

ABDURRAHMAN BAŞBUĞ 24.3.2017 Email : bortecine.ab@gmail.com Adres : 81.215.64.137
İYİ GÜNLER!!! BEN DULKADİROĞULLARI BEYLİĞİ TÜRKMENLERİNİN ANADOLU'DA İSKAN EDİLMESİ SÜRECİNDE 1520 Lİ YILLARDA KIRŞEHİR KAMAN'A GELEN PİRGAYB BÖLÜĞÜNÜN 1700'LÜ YILLARDA KONYA EREĞLİ BÖLGESİNE GÖNDERİLDİĞİ DÖNEMDE GRUPTAN AYRILAN 5 AİLEDEN AKSARAY'IN AĞAÇLI KÖYÜNE YERLEŞENLERİN (ŞİMDİKİ ADI GÜLAĞAÇ VE 91'DEN BERİ İLÇE) BU NESİLDE YAŞAYAN TORUNUYUM. AMCAM PİRGAYB, BABAMIN DEDESİ PİRGAYB, ONUN DA DEDESİ PİRGAYB. (1800 LÜ YILLARIN BAŞINDA YAŞAMIŞ) AYRICA BİZİM SÜLALE DE PAŞALAR DİYE ANILIR. İMAMLI DA DENİR. BU SONUÇLARA GÖRE BEN DE BİR BEKDİK OLDUĞUMU DEĞERLENDİRMEKTE, SİTENİZE ÜYE OLMAK İSTEMEKTE VE FAKAT BAŞARAMAMAKTAYIM. YARDIMCI OLMANIZ ÜMİDİYLE.. İYİ GÜNLER...

HAMDİ GÜNAYDIN 3.7.2014 Email : hamdgun@gmail.com Adres : 78.166.242.206
SAYGIDEĞER SİTE YÖNECİLERİ, UZUN ZAMANDIR KÖKLERİMLE İLGİLİ ARAŞTIRMA YAPIYORUM. GEREK İNTERNET ÜZERİNDEN GEREKSE KONUYLA İLGİLİ KİTAPLARDAN BİR SONUCA ULAŞMAYA ÇALIŞTIM AMA KESİN BİR SONUCA ULAŞAMADIM. BABAM VE ANNEM NİĞDE'NİN ÇAMARDI KAZASINDAN ADANA'NIN POZANTI KAZASINA GELİP YERLEŞMİŞLER.HİKAYEYE GÖRE ÇAMARDI'YA DA GÜMÜŞHANE TORUL TARAFLARINDAN GELMİŞLER. BABAMIN LAKABI KARABEKİRLER İDİ. BUGÜNKÜ SOYADIMIZ GÜNAYDIN. BABAMIN BABASININ LAKABI KOCA. HAYVANCILIKLA UĞRAŞIRLARMIŞ. ÜÇ KAPILI'YA YAYLAYA ÇIKTIKLARINI DUYARDIM. BABA TARAFINDAN EN YAKIN AKRABALARIMIZ BUGÜN GÜNAYDIN VE ÖZKAYA SOYADINI TAŞIYORLAR. BABAMDA VE HALALARIMDA SANKİ BİRAZ LAZ - GÜRCÜ SİMASI VAR GİBİYDİ! ÇAMARDI'DA ACAR SOYADLI AİLELER OLMASI ACABA GÜRCÜ GEÇMİŞİYLE Mİ İLGİLİ? ANNEM TARAFI BUGÜN ÜNAL SOYADINI TAŞIYORLAR. ANNEMİN BABASI HACI LAKABINI TAŞIYORDU. DEĞİRMENLERİ VARDI. ÇERÇİ OLARAK MANİFATURA SATARMIŞ. YİNE ANNEM TARAFININ SADİYELER VE ALANŞALAR OLDUĞUNA DAİR BİLGİLERE ULAŞTIM. GENEL OLARAK ÇOĞUMUZ BEYAZA YAKIN ESMER TENLİ KARA SAÇLI KARA GÖZLÜYÜZ. BEN DAHA ESMERİM. BABA TARAFINDAN BAZI AKRABALARIMIZ KISMEN KUMRAL, SARIŞIN VE RENKLİ GÖZLÜ.ANNE TARAFIM GENEL OLARAK BEYAZ TENLİ, KARA SAÇLI, KARA GÖZLÜ. ÇAMARDI EYNELLİ'DEN ANNE TARAFINDAN BAZI AKRABALARIMIZ ÜNVER SOYADINI TAŞIYORLAR. ANNE VE BABA TARAFINDAN TÜM SÜLALELER SÜNNİ VE HANEFİ. ACABA ÇAMARDI KAZASINDA HANGİ BOY YA DA AŞİRET YAŞIYORDU?

SÖNMEZ AKDOĞAN 4.9.2013 Email : tcsonmezakdogan@hotmail.com Adres : 176.218.81.110
TÜM BEKDİK LİLERE SELAMLAR OLSUN ŞİMDİYE KADAR GEÇMİŞ İMİZİ ARAŞTIRMAK İSTEMİŞ TİRİZDE MÜMKÜN ÜNATI OLMAMIŞTIR BU SAYFAYI AÇAN BÜYÜMÜZE SAYGILARIMI İLETİRİM BEN ASLEN AKSARAYA BAĞLI SARIYAHŞİ İLÇESİNİN BEKDİK KÖYÜN DENİM TEL 0536 878 46 20 DİR BU MESAJIMA CEVAP BEKLİYORUM SAYGILARIMLA SÖNMEZ AKDOĞAN (Değerli kardeşim, Koca Yakup Ka dan itibaren tüm şecereniz oluşturulmuştur. Sizleri göz ardı etmiyoruz.Araştırıyoruz. Lütfen yılda 1 kez olsun şenliklerimize katılınız. Eskiden Bekdik Köylüler hacca gitmeden buraya gelirler, buradan uğurlanırlardı. Bu bağı yeniden oluşturalımç Site üyeliğiniz onaylandı.Selamlar.Dr.Ali SAYAR)

NAZIM PEKER 9.7.2013 Email : nazimpeker@mynet.com Adres : 62.248.64.35
SEVGİLİ BEKDİK KARDEŞLERİM. HEPİNİZE CANI GÖNÜLDEN SELAMLAR VE SAYGILAR. BU SİTE BULUŞMAMIZ VE KAYNAŞMAMIZ İÇİN BİR FIRSAT. SİTEYİ OLUŞTURANLARA BAŞTA SAYIN ALİ SAYAR OLMAK ÜZERE TEŞEKKÜRLER. BEN KONYA'DAYIM. MAHALLİ GAZETE KONYA POSTASI'NDA CUMA GÜNLERİ YAZARIM. AYRICA ONA YAKIN ELEKTRONİK SİTEDE YAZMAKTAYIM. BİRBİRİMİZLE HABERDAR OLALIM, OMUZ VERELİM DESTEKLEYELİM.

NURETTİN TOKDEMİR 5.4.2013 Email : tokdemir165@hotmail.com Adres : 217.174.47.72
SELAM HOCAM SIZE ONCELIKLE BOYLE BIR SITE KURDUGUNUZ VE BU DEGERLI ARASTIRMALARI YAPTIGINIZ ICIN TESEKKUR EDERIM.BIZ NEVSEHIRIN KOYUNDE YASIYORUZ BIZE KOYDE BADİRİK-BEDİRİK DERLER.SOYUMUZDA YOZGAT BOGAZLIYANDAN GELMIS. ACABA BI HANGI OYMAGA ASIRETE VEYA AILEYE MENSUBUZDUR SIZCE YADA ELINIZDE BUNA DONUK BIR KAYNAK VARMI.BIDE NEVSEHIRDEKI BEKDIK MAHALLESINDEN BAHSETMISSINIZ BIZ ORDAKILERDEN BILE BIHABERIZ CUNKU BENIM DEDEMIN DEDELERI TEK BASINA GELMIS VE BURAYI YURT EDINMIS BIZ SULALE OLRAK EN FAZLA KOYDE EN FAZLA 300 KISIYIZDIR TANIDIGIMIZ AKRABALAR BU KADAR CUNKU BEDIRIK DEDE-LAKABIDA OYLEYMIS BUYUK BUYUK DEDENIN-TEK BASINA GELMIS YOZGATTAN BOYLECE COGALMIS SULALE. BUNUNLA ILGILI BI BILGI VERIRSENIZ VOK SEVINIRIM HOCAM ÇÜNKÜ YAKLAŞIK ON YILDIR SÜLALEMIZİ ARAŞTIRIYORUM.NEVŞEHIRDEN SAYGILAR.SELAMLAR HOCAM.

BAYRAM SÖNMEZ 13.1.2013 Email : bsonmez51@hotmail.com Adres : 88.228.170.135
"BEKDİKLER"LE İLGİLİ ÇALIŞMALAR HER GÜN BİRAZ DAHA ARTMAKTADIR. BU KONUDA CİDDİ BİR HABERLEŞME SAĞLANMASI, DAHA ÇOK BİLGİYE ULAŞILMASINA YARDIMCI OLUR. K:MARAŞ-KONYA HATTINDAKİ KÖYLER İYİ TEDKIK EDİLİRSE BİR ÇOĞUNUN "BEKDİK" OLDUĞU GÖRÜLECEKTİR. KAYITLARDA KIRŞEHİR'DEKİ BÜYÜK BEKDİK-KÜÇÜK BEKDİK KÖY İSİMLERİNİ GÖREMEDİM. GÖZÜMDEN KAÇMIŞ DA OLABİLİR. SEYFE GÖLÜ CİVARINDAKİ TÜRKMEN OBALARININ/KÖYLERİNİN DE BEKDİK OLMA İHTİMALİ YÜKSEKTİR. SAYGILAR... (Kırşehir Bekdik köyü bugün Aksaray Sarıyahşi'ye bağlıdır ve adı yine Bekdik'tir. Seyfe Gölü civarındaki tüm köyleri gezdim, çoğu Karaca Kurt Türkmenleri, 2-3 Yabanlı Türkmen köyü var. Saygılar. Dr.Ali)

SDEMİREL 1.9.2012 Email : sdemirel64@hotmail.com Adres : 78.161.233.192
FIRSAT BULUP DERNEĞE BANKAYA VS (ÜYELİK İÇİN) GİDEMİYORUZ VE ÜYELİK KAYDI YAPTIRAMIYORUZ ACABA ŞENLİK ALANINA BİR MASA BİR GÖREVLİ KONULUP TA ORADA KAYIT YAPILABİLİR Mİ HEM BAĞIŞ HEMDE ÜYE OLMAK İSTİYORUZ SELAMLAR (Şenlik alanında dernek standına Üyelik formu ve makbuz konulmuştu ama talep gelmedi.Selamlar.)

CAVİT BİÇER 3.5.2012 Email : cavitbicer@hotmail.com Adres : 85.105.153.66
BİÇER NAKLİYAT MAİL: BİCERNAKLİYAT@HOTMAİL.COM ŞEHİR İÇİ ŞEHİRLER ARASI TAŞIMACILIK 0216 576 00 00 0532 400 16 90 BİÇER NAKLİYAT WWW.BİCERNAKLİYAT.COM

RAFET ŞAHİN 9.4.2012 Email : sahinrafet42@hotmail.com Adres : 78.161.158.247
BU DERNEĞİN KURULMASINA SEBEP OLAN HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN

BEĞDİKHAN ŞAHSUVAROĞLU 9.3.2012 Email : sahsuvar46@HOTMAİL.COM Adres : 88.247.20.226
ELİNİZE EMEGİNİZE SAGLIK BOYLE TERTEMİZ, PAK BİR TÜRKMEN BOYU OLDUGUMUZ İÇİN ALLAHA ÇOK ŞÜKÜRLER OLSUN ! GEÇEN SENE ŞENLİGE GELEN KARDEŞLERİMİZ HER BİR KİŞİ YANINDA EN AZ BEŞ KİŞİ GETİRSE 50 BİN KİŞİYİ BULURUZ . BUDA BİZİM GÜCÜMÜZÜN VE KUVVETİMİZİN İŞARETİ OLUR YA VAR OLACAGIZ YADA DUVAR DİPLERİNDE ÖMÜR GEÇİRECEGİZ. BU BİZİM BEKAMIZ HERKESİ ŞENLİGE VE DERNEGE DESTEGİNİ BEKLİYORUZ !
Deftere Yaz
Önceki Mesajlar Sonraki Mesajlar